Kafkas Oto Klima olarak; ısıtma soğutma sistemlerinde 12 yıl üzeri tecrübemize istinaden her tip tır ve kamyon için sistem geliştirmekte ve size ekonomik fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Isıtma sistemleri ve soğutucu klima sistemleri olarak tırlar ve kamyonlar için firmamız optimal çözümler sunmaktadır. Hem ısıtma hem de klima sistemleri sağlamlık ve ekonomiklik açısından kullanıcıların taleplerini karşılayacak üst düzey niteliğe sahiptirler.

Tır - Kamyon Kabin Klima

Isıtıcılar

Tırlar ve kamyonlar için optimum klima çözümleri

Klimalar

Araçlarda bulunan klimalar, havayı soğutur ve nemini temizler. Araç klima sistemlerinde, havanın temizlenmesi için polen filtresi ile aktif karbon filtresi kullanılmaktadır. Bu da alerjik hastaları bulunan sürücüler için sağlıklı bir ortam oluşturur.

Klima çalışma prensibi şu şekildedir:

Sıvı maddelerde, basınç azaldıkça, kaynama noktası düşer. Bu durumda düşük basınçta sıvıdan gaz haline geçmesi daha kolay olur. Sıvı halden gaz haline geçmesi esnasında çevrede bulunan ısıyı çeker, bu durumda ise çevre sıcaklığı azalır. Klima sistemlerinde kolay bir biçimde düşük sıcaklıklarda kaynayan soğutucu bir sıvı kullanılır.

Basınç, sıcaklık, faz değişimi arasındaki fiziksel kurallar klima sistemlerine entegre edilerek, soğutma sağlanır.