Kafkas Oto Klima olarak; İş makineleri ve ziraat araçları için ısıtıcı ve klima sistemleri bazında geniş ürün yelpazemiz ile optimal çözümler sunmaktayız. Hem ısıtma hem de klima sistemleri sağlamlık ve ekonomiklik açısından kullanıcıların taleplerini karşılayacak üst düzey niteliğe sahiptirler.

kepçe

Isıtıcılar

Ticari ve özel araçlar, minibüsler, inşaat makineleri, hafif hizmet tipi araçlar, özel araçlar ve tarım makineleri için optimum klima çözümleri

Entegre ısıtma klima sistemleri çok yönlüdür ve minibüsler, ambulanslar ve itfaiye araçları ile inşaat ve tarım makineleri için kullanılabilir.

Klimalar

Araçlarda bulunan klimalar, havayı soğutur ve nemini temizler. Araç klima sistemlerinde, havanın temizlenmesi için polen filtresi ile aktif karbon filtresi kullanılmaktadır. Bu da alerjik hastaları bulunan sürücüler için sağlıklı bir ortam oluşturur.

Klima çalışma prensibi şu şekildedir:

Sıvı maddelerde, basınç azaldıkça, kaynama noktası düşer. Bu durumda düşük basınçta sıvıdan gaz haline geçmesi daha kolay olur. Sıvı halden gaz haline geçmesi esnasında çevrede bulunan ısıyı çeker, bu durumda ise çevre sıcaklığı azalır. Klima sistemlerinde kolay bir biçimde düşük sıcaklıklarda kaynayan soğutucu bir sıvı kullanılır.

Basınç, sıcaklık, faz değişimi arasındaki fiziksel kurallar klima sistemlerine entegre edilerek, soğutma sağlanır.