Kafkas Oto Klima olarak; ısıtma soğutma sistemlerinde 12 yıl üzeri tecrübemize istinaden tecrübemizle her tip karavan araçlarına sistem geliştirmekte ve size ekonomik fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Isıtma sistemleri ve soğutucu klima sistemleri olarak karavan araçları için firmamız optimal çözümler sunmaktadır. Hem ısıtma hem de klima sistemleri sağlamlık ve ekonomiklik açısından kullanıcıların taleplerini karşılayacak üst düzey niteliğe sahiptirler.

İyi bir ısıtma soğutmaya sahip yaşam alanı, çalışma şevkinizi geliştirir ve konforunuzu arttırır. Size ekonomik fiyatlarla hizmet vermekteyiz.

Tatiliniz sırasında sıcak bir ortamın keyfini sürün. Webasto , heyecanlı tatiliniz sırasında sıcak bir kabine sahip olmanızı garanti eder. Yolda daha fazla bağımsızlık için her tür gezi aracına uygun ideal çözümler sunuyoruz. Kamp araçlarından tam entegre motokaravanlara kadar tüm araçlarda kullanılabilmektedir.

Isıtıcılar

Tüm karavan modelleri için optimum klima çözümleri

Klimalar

Araçlarda bulunan klimalar, havayı soğutur ve nemini temizler. Araç klima sistemlerinde, havanın temizlenmesi için polen filtresi ile aktif karbon filtresi kullanılmaktadır. Bu da alerjik hastaları bulunan sürücüler için sağlıklı bir ortam oluşturur.

Klima çalışma prensibi şu şekildedir:

Sıvı maddelerde, basınç azaldıkça, kaynama noktası düşer. Bu durumda düşük basınçta sıvıdan gaz haline geçmesi daha kolay olur. Sıvı halden gaz haline geçmesi esnasında çevrede bulunan ısıyı çeker, bu durumda ise çevre sıcaklığı azalır. Klima sistemlerinde kolay bir biçimde düşük sıcaklıklarda kaynayan soğutucu bir sıvı kullanılır.

Basınç, sıcaklık, faz değişimi arasındaki fiziksel kurallar klima sistemlerine entegre edilerek, soğutma sağlanır.