Kafkas Oto Klima olarak; ısıtma soğutma sistemlerinde 12 yıl üzeri tecrübemize istinaden her tip marin araç için sistem geliştirmekte ve size ekonomik fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Isıtma sistemleri ve soğutucu klima sistemleri olarak marin araçlar için firmamız optimal çözümler sunmaktadır. Hem ısıtma hem de klima sistemleri sağlamlık ve ekonomiklik açısından kullanıcıların taleplerini karşılayacak üst düzey niteliğe sahiptirler.

yat

Teknenizi veya yatınızı sürükleyen şiddetli rüzgarı seviyor musunuz? Ayrıca ihtiyaç duyduğunuzda sıcak ve kuru kalmayı ister miydiniz? O halde Webasto'yu' teknenize alın ve böylece denizde çıkacağınız her macera, kendinizi iyi hissettirecek bu ekstra özellik ile daha keyifli hale gelecek.

Tatiliniz sırasında sıcak bir ortamın keyfini sürün. Webasto, heyecanlı tatiliniz sırasında sıcak bir kabine sahip olmanızı garanti eder. Yolda daha fazla bağımsızlık için her tür gezi aracına uygun ideal çözümler sunuyoruz. Kamp araçlarından tam entegre motokaravanlara kadar tüm araçlarda kullanılabilmektedir.

Isıtıcılar

Tüm marin araçlar için optimum klima çözümleri

Klimalar

Araçlarda bulunan klimalar, havayı soğutur ve nemini temizler. Araç klima sistemlerinde, havanın temizlenmesi için polen filtresi ile aktif karbon filtresi kullanılmaktadır. Bu da alerjik hastaları bulunan sürücüler için sağlıklı bir ortam oluşturur.

Yüksek performansı kolay kurulum ve kullanımla birleştiren klimalar, mükemmel soğutma özelliklerine, enerji verimliliğine ve sessiz çalışmaya sahiptirler. Kabin içi sıcaklığı kontrolü için mükemmel bir çözüm sunmaktadır.

Klima çalışma prensibi şu şekildedir:

Sıvı maddelerde, basınç azaldıkça, kaynama noktası düşer. Bu durumda düşük basınçta sıvıdan gaz haline geçmesi daha kolay olur. Sıvı halden gaz haline geçmesi esnasında çevrede bulunan ısıyı çeker, bu durumda ise çevre sıcaklığı azalır. Klima sistemlerinde kolay bir biçimde düşük sıcaklıklarda kaynayan soğutucu bir sıvı kullanılır.

Basınç, sıcaklık, faz değişimi arasındaki fiziksel kurallar klima sistemlerine entegre edilerek, soğutma sağlanır.